Posted in: 8. DUA PAYLAŞIMLARI

Seyyidü’l İstiğfar Duası

Seeyyidül İstiğfar

Okunuşu: “Allahümme ente Rabbî lâ ilahe illâ ente halaktenî ve ene abdüke ve ene alâ ahdike ve vâ’dike mes’tetâtü eûzü bike min şerri mâ sanâtü ebû’ü leke bi-nîmetike aleyye ve ebû’ü bizenbî fağfirlî feinnehû lâ yağfıruz-zünûbe illâ ente”

Anlamı: “Allah’ım! Sen benim Rabbimsin. Sen’den başka ibadet edilecek ilah yoktur. Beni Sen yarattın. Ben Sen’in kulunum. Ezelde Sana verdiğim sözümde ve vaadimde hala gücüm yettiğince durmaktayım. İşlediğim kusurların şerrinden Sana sığınırım. Bana lütfettiğin nîmetleri yüce huzurunda minnetle anar, günâhımı îtirâf ederim. Beni affet, şüphe yok ki günahları Sen’den başka affedecek yoktur.”

NOT: Bu dua İstiğfarların Sultanı olarak bilinmektedir. Okunmasında ve istiğfar halinin hayatımızda tatbik edilmesinde faziletler vardır. Rabbim tövbesi nasuh olanlardan eyleyiverir inşaALLAH…(AMİN YA RABBİ)

Comments (2) on "Seyyidü’l İstiğfar Duası"

  1. Selamünaleyküm! Nasuh tövbesi demişsiniz. Nasuh’un hikayesinden de ayrı bir paylaşımda bahsetmeniz dileği ile… Sayfanızın zenginleşmesi dileği ve selam ile…

    1. Ve Aleykum Selâm Ve Rahmetullahi BereketuHU dua olarak en son paragraf da NASUH ibaresi ifade edilmiştir. InşaALLAH bu minvalde bir paylaşım gerçekleştirelim…SELÂM VE DUA İLE…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir